Spódnica – jak ją łączyć, jaki styl pasuje do Ciebie?

Spódnica

Spódnice są podstawą garderoby, która zapewnia nieskończone opcje, aby schlebiać Twojej figurze i sylwetce. Od spódnic dla każdego typu ciała po nieskończoną ilość kombinacji, nie potrzeba wiele, aby wydobyć z siebie wewnętrzną fashionistkę. Są one idealne do swobodnych strojów lub ubrane z bluzką i obcasami na specjalne okazje. Na początek, odpowiednia spódnica jest najlepszym elementem wymiennym w Twojej szafie.

Można ją łączyć ze wszystkim – od dżinsów i t-shirtów po szpilki i sukienki. Wszechstronność spódnic sprawia, że są one tak niezastąpione; możesz stworzyć strój za pomocą tylko jednego elementu garderoby. Jednak wybór odpowiedniej spódnicy nie jest tak prosty, jak wybranie jej z wieszaka w dowolnym sklepie. Jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać podczas zakupów spódnic: długość, tkanina, styl, sylwetka, dopasowanie w pasie i wiele innych. Przeczytaj nasz kompleksowy przewodnik po tym, jak wybrać idealną spódnicę.

Jaka jest różnica między spódnicą a spodniami?

Jeśli jesteś nowa w odniesieniu do słowa „spódnica”, to możesz się zastanawiać, jaka jest duża różnica między spódnicą a spodniami. Na początek, spódnica jest zasadniczo ubraniem, które jest noszone przez biodra i i może kończyć się na kostce. Jest to odzież damska, natomiast spodnie noszone są zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Nie ma konkretnych zasad, aby wybrać jeden lub drugi, ponieważ są one w każdym kształcie, kolorze, tkaninie i długości.

Jak wybrać odpowiednią długość spódnicy

Długość jest jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze spódnicy. Chociaż trendy w modzie ciągle się zmieniają, większość kobiet preferuje długość pomiędzy jednym a dwoma calami powyżej kostki. Ponadto, długość spódnicy zależy od okazji, na którą zamierzasz ją założyć. Podczas gdy z długą spódnicą można stworzyć wiele różnych strojów, jest ona zazwyczaj mniej wygodna w noszeniu niż ta, która ma długość około kostki.

Długość może sprawić, że lub złamać swój strój, więc ważne jest, aby znaleźć długość, która działa dla Ciebie. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli chodzi o długość, takich jak to, co chcesz zrobić ze swoją sylwetką i okazja, na którą ją nosisz. Długość, którą wybierzesz, określi, jak twój strój będzie wyglądał i czuł się, więc pamiętaj o tym podczas zakupów.

Różne kształty spódnic

Istnieje wiele różnych kształtów spódnic, które mogą pomóc Ci stworzyć inny strój z każdą z nich. Poniżej znajdują się najczęściej spotykane rodzaje spódnic:

  • Spódnice A-Line – Spódnice A-line to popularny kształt, który pochlebia większości typów ciała, ponieważ zwracają uwagę na Twoją talię. Jednak mogą one nie być najlepszym wyborem, jeśli masz większy tył lub biodra.
  • Pełne spódnice – Pełne spódnice to kolejny pochlebny kształt, ponieważ są pełniejsze niż spódnice o linii A i mają tendencję do przytulania się do Twoich krągłości. Dają one bardziej wyrafinowany i klasyczny klimat niż spódnice o linii A.
  • Proste spódnice – Proste spódnice są najprostsze i najbardziej uniwersalne. Możesz je łączyć z niemal wszystkim – od t-shirtu po szpilki.